O nas

Firma Tartak Witkowscy Spółka Jawna to firma rodzinna powstała w 1982r.

Specjalizujemy się w projektowaniu i wykonawstwie konstrukcji drewnianych dachów i całych obiektów w technologii tradycyjnej (z elementów drewnianych łączonych na czopy, zaciosy, gniazda itp.) oraz w technologii nowoczesnej (z elementów drewnianych łączonych za pomocą płytki wielokolcowej wg posiadanej licencji międzynarodowej firmy MITEK).

Należymy do grona nielicznych firm w Polsce, które rozpoczęły produkcję wiązarów drewnianych i stale utrzymujemy się w czołówce pod względem produkcji konstrukcji w tej technologii. W firmie funkcjonuje System Zarządzania Jakością, co potwierdzone jest certyfikatem ISO 9001, System Zarządzania Środowiskiem wg ISO 14001 oraz Zakładowa Kontrola Produkcji dotycząca drewna konstrukcyjnego oraz prefabrykowanych konstrukcji drewnianych łączonych płytką wielokolcową potwierdzona certyfikatem Instytutu Technik Budowlanych w Pradze upoważniającym nas do atestacji drewna konstrukcyjnego i konstrukcji drewnianych europejskim znakiem bezpieczeństwa CE. Dysponujemy własnym biurem projektowym, zatrudniamy 7 konstruktorów pracujących na specjalistycznych programach, które współpracują z wysokowydajnymi nowoczesnymi obrabiarkami numerycznymi.

Firma Tartak Witkowscy posiada duże doświadczenie w zakresie realizacji zleceń obiektów o najróżniejszym przeznaczeniu i wielkości: od skrzynek, budek lęgowych dla ptaków poprzez specjalistyczne opakowania drewniane: skrzynie oraz palety ładunków nietypowych wysyłanych droga lądową, morską i lotniczą do wszystkich krajów świata (posiadamy atest fitosanitarny wg normy ISPM-15), poprzez konstrukcje drewniane, a nawet elementy architektury sakralnej (np. drewniane wieże kościelne), małej architektury oraz repliki dużych jednostek pływających (szkuty, galary itp.).

Obecnie zakład jest w okresie dynamicznej modernizacji. W grudniu 2014r. zakład uruchomił pierwszą w Polsce automatyczną linię do mechanicznego sortowania wytrzymałościowego drewna konstrukcyjnego.

Firma Tartak Witkowscy Spółka Jawna posiada liczne wyróżnienia i nagrody. Od 10 lat legitymujemy się certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play” , a ostatnio w tym prestiżowym konkursie Tartak Witkowscy w grudniu otrzymał za rok 2013 "Platynową Statuetkę".

Tartak Witkowscy

Filmy


Galeria


ZAPYTAJ O OFERTĘZOBACZ JAK PRODUKUJEMY

CO U NAS SŁYCHAĆ?


Zapraszamy na naszą stronę dedykowaną więźbom dachowym www.wiazar.pl

Producent więźb dachowych


Tartak WitkowscyTartak Witkowscy

Nasz kanał na YOUTUBE
Obejrzyj filmy z naszego tartaku

Tartak Witkowscy - System Zarządzania Jakością ISO 9001, Sląski Klaster Drzewny, Firma Fair play

WFOŚ Łódź
Nazwa zadania: „Budowa instalacji fotowoltaicznej w przedsiębiorstwie TARTAK WITKOWSCY w miejscowości Rychłowice 21B, 98-300 Wieluń"
Wartość zadania: 223 245 zł
Dofinansowanie w formie pożyczki w kwocie 223 245 zł.
Projekt polega na montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,61 KW w siedzibie firmy.
WFOŚiGW w Łodzi https://www.wfosigw.lodz.pl